Szkoła Podstawowa nr 1
im. Obrońców Wybrzeża
w Żukowie
   Home      Symbole szkoły      Święto Szkoły
 
 
 
 
 
Samorząd
Uczniowski
 
 
 
 
 

   Przygotowanie do konkursu wiedzy

o Patronie Szkoły

Zakres wiedzy               Materiały

 
 


        Rocznicowe gale kojarzą się ze sztywnym gorsetem okazjonalnej uprzejmości. Święto Szkoły im. Obrońców Wybrzeża związane w tym roku z 40. rocznicą nadania imienia i 20. uzyskania przez placówkę godła mogło stać się dla żukowskiej podstawówki tego typu uroczystością. Stało się tymczasem dniem radości z bycia razem, z możliwości czerpania z rezerwuaru wspomnień i wspólnych tradycji. To była celebracja pełna szczerych uśmiechów, serdecznych uścisków, przekonujących zapewnień o życzliwości i czułych spojrzeń, nierzadko pełnych łez wzruszenia.
 
     
 
         Zrealizowana z dbałością o szczegóły akademia, poprzedzona uroczystą mszą świętą, oraz wykwintny poczęstunek stworzyły okoliczności do wspólnego świętowania. 16 marca w sali gimnastycznej szkoły spotkali się jej obecni uczniowie wraz z absolwentami, ich rodzice, aktualna i emerytowana kadra, politycy, działacze samorządowi, księża, przedstawiciele ważnych instytucji związanych z życiem społecznym i kulturalnym gminy oraz sympatycy podstawówki, która od lat stoi w sercu Żukowa. Wystąpiła Orkiestra Marynarki Wojennej, szkolny chór, nauczyciele, zespół „Rapsodia”, grupa wokalno-instrumentalna mająca w składzie byłych uczniów świętującej jubileusz placówki oraz przedstawiciele uczniów: młodsi grali na Bum Bum Rurkach, starsi zaprezentowali talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne. Swą obecność zaznaczyli też harcerze.
 
     
            Program pełen był akcentów współczesnych, ale też silnie nawiązywał do przeszłości szkoły, której tradycje bogato owocują i tworzą tożsamość lokalnego środowiska. Autentyczna radość wspólnoty ludzi połączonych na przestrzeni lat przez Szkołę Podstawową im. Obrońców Wybrzeża jest dowodem na to, że warto pielęgnować wspomnienia, szanować przeszłość i dokonania swoich poprzedników oraz z optymizmem patrzeć w przyszłość – oby równie udaną, jak poprzednie dekady.
            Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, sponsorom, rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie poczęstunku, i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia obchodów jubileuszu. Cieszymy się, że mogliśmy być razem!
 
Karolina Grześkowiak 
 
 
Relacja ze Święta Szkoły na portalu kartuzy.info   >>> Otwórz
 
Przygotowania do Święta Szkoły  >>>Otwórz
 
Święto Szkoły 16 marca 2016 r.  >>> Otwórz