• Gołębie, Jaś i Małgosia z wizytą w naszej szkole!

     • 5 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z Paniami z Gospodarstwa Agroturystycznego "Zagroda Powroty". Tym razem mogliśmy bliżej przyjrzeć się niezwykłym ptakom, jakimi są gołębie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o gołębiach pocztowych i ozdobnych. Ponadto zapoznały się z rodzajami ziarna oraz ze sposobem mielenia na żarnach. Na koniec zajęć z pomocą Pań Gospodyń upiekły przepyszne i zdrowe ciasteczka. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną wizytę gospodarzy, która odbędzie się w kwietniu. 

      Przygotowała: Wioletta Wydrowska

     • III a na warsztatach w Castoramie

     • Uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w markecie budowlanym Castorama. Dzieci pod okiem instruktorki wykonali samodzielnie własną zabawkę – drewniany samolot.

      Ideą tych zajęć jest konstruowanie użytecznych przedmiotów. Tutaj najmłodsi uczą się jak prawidłowo i bezpiecznie używać narzędzi i budować coś od podstaw. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie także poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych a nawet popsutych przedmiotów.

      Modele samolotów następnego dnia zostały pomalowane i tak pięknie ozdobione trafiły do domach trzecioklasistów.

      Marzena Górska

     • Dzień Języków Obcych

     • Dnia 26 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali liczne atrakcje dla uczniów. Każda klasa przygotowała plakat odnośnie jednego z wybranych kraji. Wszystkie plakaty były wykonane estetycznie, oraz zawierały wiele ciekawostek. Jury w składzie : Dorota Goszka – Stoltmann, Hanna Gruba, Marzena Górka, Agnieszka Labuda, Katarzyna Czajkowska, Edyta Kuklińska i Anita Bobrowska przyznały następujące miejsca:

      I miejsce kl. VIC, oraz IIC

      II miejsce kl. VD, oraz IIIC

      III miejsce: kl. IVC i IV H , oraz IA i IIA

      Oprócz konkursu na najciekawszy plakat uczniowie klas IV-VI mogli sprawdzić się w internetowym konkursie z języka angielskiego „ Mistrz słownictwa”.

      Wśród klas IV najlepsi okazali się :

      I miejsce Rozalia Łapa IV C

      II miejsce :Maksymilian Mielewczyk IVH

      III miejsce : Magdalena Konkol kl. IVB

      W klasach V zwyciężyli:

      I miejsce :  Apolonia Cirocka kl. VA

      II miejsce: Łukasz Lemańczyk kl. VC

      III miejsce: Nikolas Kupczyński kl. V H

      W klasach VI najlepsi okazali się :

      I miejsce: Jakub Guler kl. VIB

      II miejsce: Maciej Stencel kl. VIC

      III miejsce : Oliwia Kamińska kl. VIC

      Organizatorem konkursu była Pani Anita Bobrowska

      Oprócz tego uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy wykonując na przerwach zadania z związane z Dniem Języków Obcych. Tego dnia uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat różnych krajów europejskich. Podsumowanie Dnia Języków Obcych nastąpi 12 października podczas apelu z okazji Dnia Papieskiego.

     • Lekcja w lesie

     •   W środę 25 września  dzieci z klas Ia, Ib, i II a wraz z wychowawcami oraz opiekunami wybrały się do Szkółki Leśnej w Leźnie.  Jesienna aura tego dnia pozwoliła odwiedzić las i poznać z bliska jego życie.

          Przywitała nas pani leśnik Joanna Miłosz – Wiśniewska, która pokazała dzieciom zebrane nasiona wielu drzew z których dzięki pomocy ludzi wyrosną piękne, dorodne okazy. Bardzo ciekawie mówiła o pracy leśniczego oraz o zwierzętach żyjących w lesie. Przedstawiła wiele interesujących ciekawostek, które znają zazwyczaj ludzie blisko obcujący z naturą. Dzieci nauczyły się rozróżniać poszczególne gatunki drzew, poznały etapy ich wzrostu. Dowiedzieliśmy się też, jak należy zachowywać się w lesie, by go nie niszczyć, lecz chronić.

         Nasz pobyt w leśniczówce zakończył się ogniskiem przygotowanym przez panią leśnik. Z apetytem zjedliśmy pyszne kiełbaski. Za miłe przyjęcie dzieci złożyły podziękowania.

          Mamy nadzieję, że takie spotkania z naturą spowodują większą świadomość i wrażliwość na potrzebę ochrony naszej Matki Natury.

       

         Zapraszam do galerii zdjęć   Beata Formella

     • Najmłodsza drużyna szachistów w gminie

     • W dniu 25 września 2018 r. w Szkole  Podstawowej w Pępowie odbyły się Gminne Drużynowe Igrzyska Dzieci w Szachach. 

         Najmłodsi uczestnicy z naszej szkoły uczniowie klasy II a, Maja Prochowska, Ruben Przybylski, Michał Socha, Borys Bielawa i rezerwowy zawodnik Dominik Kreft zajęli III miejsce. 

         Gratulujemy waleczności.

              Zapraszam do galerii zdjęć Beata Formella