SZANOWNI RODZICE
PONIŻEJ PRZEKAZUJEMY WNIOSKI ORAZ POZOSTAŁE INFORMACJE
DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2025 / 2026
Wnioski można składać od 10 marcaZarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo – zawiera harmonogram >>> OTWÓRZUchwała Rady Miejskiej w Żukowie – dotyczy obwodów szkół >>> OTWÓRZ
INFORMUJEMY
- Podczas rekrutacji do oddziału przedszkolnego przyjmowane są tylko dzieci zamieszkałe w gminie Żukowo (spoza gminy wyłącznie po uzgodnieniu z Referatem Oświaty i Zdrowia i tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu całej rekrutacji na terenie całej gminy Żukowo).
- Opieka przedszkolna dotyczy 5 godz dziennie
- Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać dzieci od 6 r.ż
- W przypadku przejścia pozytywnej rekrutacji, a braku wolnych miejsc w wybranej placówce, dzieci będą kierowane do innych, wskazanych przez organ, placówek.
Rodzice kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani, proszeni są o potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
(od 14.04.25 - 09.05.25)Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 0
Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo"
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że nasz oddział wychowania przedszkolnego w SP1 w Żukowie przystępuje do realizacji projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) - „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”.
Celem projektu jest wsparcie edukacji przedszkolnej, które jest kluczowe dla rozwoju dzieci w wieku 3-6, ponieważ ten okres ma duże znaczenie dla kształtowania umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych.
Gmina Żukowo w ramach projektu planuje zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz realizację bezpłatnych zajęć, które mają na celu rozwój dziecka i przygotowanie go do nauki szkolnej. Projekt uwzględnia tworzenie warunków umożliwiających wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijające ich kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, wspieranie dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Zakres obejmuje zarówno zajęcia dla dzieci, jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy nabytą wiedzę będą wykorzystywać w pracy dydaktycznej z dziećmi.
Poniżej zagadnienia zawarte w organizowanym projekcie:
- przedszkolak koduje – zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno-cyfrowe oraz logiczne myślenie poprzez zabawy z kodowaniem i klasyfikowaniem;
- zajęcia rozwijające motorykę, która jest kluczowa dla rozwoju koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej i późniejszej nauki, np. pisania i czytania;
- zajęcia dla dzieci z doświadczeniem migracji – specjalistyczne zajęcia terapeutyczne wspierające adaptację w nowej kulturze i środowisku;
- trening umiejętności społecznych – rozwój zdolności komunikacyjnych;
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i mówienia;
- indywidualne wsparcie dla dzieci z orzeczeniami.
Dzięki odpowiedniemu wsparciu edukacja przedszkolna może przyczynić się do lepszego startu w życie szkolne, zwiększając szanse na sukcesy edukacyjne i społeczne w przyszłości.
Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w październiku 2024 r., natomiast start zajęć dla dzieci planowany jest na styczeń 2025 r.
Rodzaje szkoleń dla nauczycieli i zajęć dla dzieci są różne w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, więc szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u Pani Konstancji Dzienisz.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w sekretariacie (Filia ul. Gdańska 66) oraz na naszej stronie internetowej: https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Załącznik nr 1 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka
Załącznik nr 2 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela
Załącznik nr 3 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_dziecko
Załącznik nr 4 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_nauczyciel
Załącznik nr 5 Formularz_rezygnacji_opiekuna
Załącznik nr 6 Formularz_rezygnacji_nauczyciela
Załącznik nr 7 Klauzula informacyjna dla Uczestnika Projektu
Uwaga !
Dokumenty powinny być wydrukowane w kolorze. W przypadku braku takiej możliwości można zgłosić się po nie w szkole.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach
Podstawowych w Gminie Żukowo”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie pn. „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Gminie Żukowo” realizowanym przez Gminę Żukowo, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Celem działań projektowych jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach, na terenie naszej gminy. Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie realizacji zajęć dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, zajęcia dla uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi oraz zakup pomocy dydaktycznych do planowanych zajęć, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami dla rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Planowane działania pozwolą na zapewnienie uczniom ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi, uczniom z niepełnosprawnościami i różnymi trudnościami w nauce, lepszych,dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb warunków do nauki i rozwoju.
Takie inicjatywy umożliwiają tworzenie inkluzyjnego środowiska szkolnego, w którym każdy czuje się akceptowany i wspierany. Rekrutacja dzieci, rodziców i nauczycieli do projektu rozpocznie się z końcem października.
Zakłada się zrealizowanie szkoleń dla nauczycieli do końca pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego, zaś zajęcia dla dzieci planujemy zrealizować w okresie od lutego 2025 r. do marca 2026 r.
Zakres planowanych działań jest różny w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, wiec szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u pani Marty Kalkowskiej- Kwidzińskiej.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej:https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Zalacznik_nr_1_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka.docx
Zalacznik_nr_2_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela.docx
Zalacznik_nr_3_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_rodzica.docx
Zalacznik_4_i_5_Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku.docx
Zalacznik_6_i_7_Formularz_rezygnacji.docx
Załącznik nr 8 Klauzula_informacyjna_dla_Uczestnika_Projektu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SZÓSTKA NA SZÓSTKĘ
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do wspólnego układania listy książek nowych, ciekawych i takich, które chcielibyście, żeby znalazły się w naszej szkolnej bibliotece. Na poniższej liście nie ma wszystkich proponowanych tytułów bo:
- część z nich już jest na naszych półkach :)
- część tyt
PRZERWA NA CZYTANIE – BIJEMY REKORD
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom nasza szkoła przyłączyła się do udziału I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie.
Akcja czytelnicza w naszej szkole odbyła się w środę 7 października i polegała na wspólnym czytaniu książek podczas przerw międzylekcyjnych. Tego dnia wszyscy członkowie naszej społeczności – uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy sekretariatu i obsługi – przynieśli do szkoły książki i czytali je między lekcjami czy podczas przerw w swojej pracy.
Wyniki konkursu świetlicowego "Portret mojego pupila"
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Portret mojego pupila" komisja wybrała zwycięzców w dwóch kategoriach: I-III i IV-VI.
Oto wyniki:
W kategorii I-III
I miejsce zajęli: Blanka Milczanowska 1A oraz Miłosz Rzepka 1B
II miejsce zajęła: Kornelia Lubocka 2C
III miejsce zajęła: Klaudia Rogalewska 1C
„Kosmiczne Ślubowanie”
W dniu 23 października 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyło się UROCZYSTE ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH I PASOWANIE NA UCZNIÓW. W tym roku ślubowanie składały trzy klasy.
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju i konieczność zachowania reżimu sanitarnego, odbyły się z tej okazji trzy oddzielne apele, tak aby każdej klasie zapewnić przestrzeń i możliwie jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego też powodu, wyjątkowo w tym roku, w uroczystości niestety nie mogli wziąć udziału rodzice uczniów ani zaproszeni goście - przedstawiciele kuratorium i lokalnych władz.
Jesienne kwietniki
Aura powoli przestaje nas rozpieszczać i wielkimi krokami zaczyna rządzić jesień. Zazwyczaj kojarzy się ona z pluchą, deszczem, silnym wiatrem, spadkiem temperatury i coraz krótszym dniem... Ale na pewno ta pora roku ma również swoje piękne strony...Rozpieszczać nas może możliwością zbierania owoców, grzybów i przede wszystkim całą gamą pięknie kwitnących kwiatów, kolorami liści zmieniających się z wiosenno-letniej zieleni na kolory w całej palecie barw ciepłych, od żółtej poprzez pomarańcz do czerwieni włącznie.
Dzień Głośnego Czytania w świetlicy szkolnej
W świetlicy naszej szkoły 29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania pod hasłem „Czytamy razem w świetlicy” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia z samego rana dzieci poznały historię smoka Achillesa, który uwielbiał czytać książki i marzył o dalekich podróżach. Następnie dzieci malowały głównego bohatera opowiadania oraz jego przyjaciół. Przygotowały też własną bajkową zakładkę do książek.
Klasa 2b poznawała podstawy programowania z mobilną pracownią komputerową
14 października klasa 2b miała okazje po raz pierwszy przetestować szkolne laptopy z mobilnej pracowni komputerowej. Przypomnijmy, że otrzymaliśmy je za udział w ogólnopolskiej akcji #OSEWyzwania.
Po otwarciu „magicznej skrzyni” ujrzeliśmy 16 nowych przenośnych komputerów. Każdy z nas mógł osobiście pracować na nowym sprzęcie. Wzięliśmy udział w zajęciach z podstaw programowania. Skorzystaliśmy z ćwiczeń on-line na Matzoo - Programowanie Poziom 2. Pani Marzena wyjaśniła nam i pokazała jak należy wykonywać zadania.
Europejski Dzień Języków
26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, ustanowiony przez Radę Europy w 2001 roku. Najważniejszym jego przesłaniem jest prawo każdego, niezależnie od wieku, do rozwijania umiejętności językowych i korzystania z możliwości, jakie ta nauka stwarza.
Pomimo wielu ograniczeń, jakie obowiązują w tym roku szkolnym nasi uczniowie przyłączyli się do obchodów Dnia Języków. Każda z klas poszerzała wiedzę o jednym, losowo wybranym, kraju naszych partnerów projektów Erasmus+ i przygotowywała na jego temat plakat, film, fotorelację czy wystawę prac plastycznych. Stworzone przez uczniów prace wyeksponowane zostały w salach lekcyjnych oraz na korytarzach i holach w budynkach szkolnych. Powstała też szkolna gazetka dzięki której uczniowie mają możliwość nauczenia się powitania w wielu językach i rozróżniania flag państw Europy.
CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020
W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 1C wzięli udział w wyzwaniu CodeWeek - Cała Polska Programuje 2020. Zgłosiliśmy się do 10 wyzwań i codziennie wykonywaliśmy jedno zadanie. Zadania obejmowały elementy programowania, korzystaliśmy z maty, ozobotów, puzzli AR - ukazujących nam rozszerzoną rzeczywistość, ale też ze zwykłych karteczek z obrazkami. Te drobne zadania były oczywiście dopasowane do tematów lekcji i dawały nam dużo radości.
Nasi uczniowie w CMI
W nowym roku szkolnym nasza szkoła już po raz drugi bierze udział w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczniowie uczestniczą w zajęciach w ramach kół informatycznych, gdzie rozwijają swoje zainteresowanie i talenty w zakresie programowania i robotyki.
W wrześniu zebrały się dwie grupy uczniów zainteresowanych udziałem w tych zajęciach. Grupa klas szóstych liczy 14 uczestników, w tym 10 dziewcząt i 4 chłopców. Z klas czwartych i piątych uczestniczy 12 uczniów – 3 dziewczęta i 9 chłopaków.
„Oddaj książkę – stwórz bibliotekę – zainspiruj innych!”
To hasło przyświeca organizatorom Wielkiej Zbiórki Książek od pierwszej edycji. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Od 8 września do
11 października zbieraliśmy książki dla małych i dużych pacjentów. Łącznie zebraliśmy
424 książki:- 331 książek przekaz
Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego
II POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY dla klas „0” - III
„Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego”
II_POWIATOWY_KONKURS_PLASTYCZNY.pdf
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY dla klas „0” - III
„Bezpieczna droga – znam zasady ruchu drogowego”
Zasady konkursu >>> OTWÓRZ
Formularz zgłoszeniowy >>> OTWÓRZ
SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020
Po raz 27 pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję” rusza tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 r. Wielki finał akcji jak co roku odbędzie się w trzeci weekend września w dniach 18,19,20. W związku z pandemią COVID -19 tegoroczna akcja będzie niewątpliwe różnić się od poprzednich, z uwagi na panujące wytyczne co do zgromadzeń grupowych jak i obostrzenia z tym związane. Mimo to nie możemy zapomnieć o tym, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który powinniśmy wszyscy bez wyjątku dbać.
WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020
Serdecznie zapraszamy do udziału w WIELKIEJ ZBIÓRCE KSIĄŻEK 2020 dla małych i dużych pacjentów. Jeżeli macie w swoich zbiorach książki w bardzo dobrym stanie dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych (wydane po 2000r.) to dołączcie do zaczytanego świata i weźcie udział w akcji.
Książki można przynosić do 11 października. Miejsce, w którym można zostawić książki znajduje się przy wejściu w budynku głównym oraz w filii przy świetlicy. Dary przekażemy do Fundacji Zaczytani, a Fundacja do placówek medycznych tworząc kolejne zaczytane biblioteki dla dzieci i dorosłych. Prosimy, żeby osoby, które biorą udział w akcji wpisały się do zeszytu. Na koniec zbiórki w podziękowaniu wpiszemy pochwały.
WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA KLAS IV-VI
XII edycja ogólnopolskiego konkursu czytelniczego
dla kl. IV - VI pod hasłem
,,Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”
Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy IV, V lub VI, czytaj dalej:
1. Na początku każdego miesiąca (od września do marca) dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.
WIELKI MARATON CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS II-III
„Spotkacie nowych przyjaciół”
Jeśli jesteś miłośnikiem książek i uczniem klasy II lub III, czytaj dalej:
1. Na początku każdego miesiąca dowiadujesz się, jaką książkę spoza listy lektur obowiązkowych należy przeczytać.
2. Piszesz test konkursowy składający się z 10 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 10 zadań otwartych sprawdzający znajomość i zrozumienie lektury.
Erasmus + w nowym roku szkolnym
Nasza szkoła będzie brać udział w projekcie Erasmus + Robotyka dla uczniów klas 5 i 6. Jest to projekt dwuletniej współpracy międzynarodowej oparty na zagadnieniach związanych z robotyką i umiejętnościami językowymi, gdyż językiem komunikacji jest język angielski.
Partnerstwo tworzy: Chorwacja, Hiszpania, Turcja, Estonia i Polska. W ramach współpracy międzynarodowej uczniowie będą mieli okazję wyjechać do Turcji (5 uczniów), Estonii (5 uczniów), Hiszpanii (5 uczniów) oraz przyjąć zagranicznych kolegów i koleżanki w kwietniu 2021.
#OSEhero: Anita Bobrowska, Żukowo
OSEhero to projekt, który ma na celu wspieranie oraz promocję aktywnych nauczycieli, a także rozwój nauczania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Osehero jako element programu OSE (Ogólnopolska Sieć Edukacyjna) jest realizowany przez NASK Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.
Konkurs Fotograficzny „Książka – Mój Przyjaciel”
Na zorganizowany z okazji Święta Książki Konkurs Fotograficzny „Książka - Mój Przyjaciel” dla uczniów klas I-VI wpłynęło online 75 zdjęć. Komisja w składzie: Barbara Wilczewska-Topka, Paulina Stobba-Kur, Beata Klein i Katarzyna Karcz przyznały miejsca oraz wyróżnienia następującym uczniom:
W kategorii klas I-III
I miejsce: Kornelia Lubocka 1c, Wiktoria Grobelniak 3a
W kategorii klas IV-VI
I miejsce: Lidia Kutniewska 5h, Julia Libon 4b
II miejsce: Maksymilian Mielewczyk 5h, Oliwia Piastowska 5f, Blanka Mądra 5g, Angelika Trzebiatowska 5e, Julia Piastowska 5h
III miejsce: Aleksander Formela 5h, Jakub Pleszyniak 5h, Dawid Kochanek 5g, Katarzyna Droździk 5g
Godziny dzwonków
Czwartek 03.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych