SZANOWNI RODZICE
PONIŻEJ PRZEKAZUJEMY WNIOSKI ORAZ POZOSTAŁE INFORMACJE
DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2025 / 2026
Wnioski można składać od 10 marcaZarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo – zawiera harmonogram >>> OTWÓRZUchwała Rady Miejskiej w Żukowie – dotyczy obwodów szkół >>> OTWÓRZ
INFORMUJEMY
- Podczas rekrutacji do oddziału przedszkolnego przyjmowane są tylko dzieci zamieszkałe w gminie Żukowo (spoza gminy wyłącznie po uzgodnieniu z Referatem Oświaty i Zdrowia i tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu całej rekrutacji na terenie całej gminy Żukowo).
- Opieka przedszkolna dotyczy 5 godz dziennie
- Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać dzieci od 6 r.ż
- W przypadku przejścia pozytywnej rekrutacji, a braku wolnych miejsc w wybranej placówce, dzieci będą kierowane do innych, wskazanych przez organ, placówek.
Rodzice kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani, proszeni są o potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
(od 14.04.25 - 09.05.25)Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 0
Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo"
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że nasz oddział wychowania przedszkolnego w SP1 w Żukowie przystępuje do realizacji projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) - „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”.
Celem projektu jest wsparcie edukacji przedszkolnej, które jest kluczowe dla rozwoju dzieci w wieku 3-6, ponieważ ten okres ma duże znaczenie dla kształtowania umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych.
Gmina Żukowo w ramach projektu planuje zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz realizację bezpłatnych zajęć, które mają na celu rozwój dziecka i przygotowanie go do nauki szkolnej. Projekt uwzględnia tworzenie warunków umożliwiających wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijające ich kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, wspieranie dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Zakres obejmuje zarówno zajęcia dla dzieci, jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy nabytą wiedzę będą wykorzystywać w pracy dydaktycznej z dziećmi.
Poniżej zagadnienia zawarte w organizowanym projekcie:
- przedszkolak koduje – zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno-cyfrowe oraz logiczne myślenie poprzez zabawy z kodowaniem i klasyfikowaniem;
- zajęcia rozwijające motorykę, która jest kluczowa dla rozwoju koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej i późniejszej nauki, np. pisania i czytania;
- zajęcia dla dzieci z doświadczeniem migracji – specjalistyczne zajęcia terapeutyczne wspierające adaptację w nowej kulturze i środowisku;
- trening umiejętności społecznych – rozwój zdolności komunikacyjnych;
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i mówienia;
- indywidualne wsparcie dla dzieci z orzeczeniami.
Dzięki odpowiedniemu wsparciu edukacja przedszkolna może przyczynić się do lepszego startu w życie szkolne, zwiększając szanse na sukcesy edukacyjne i społeczne w przyszłości.
Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w październiku 2024 r., natomiast start zajęć dla dzieci planowany jest na styczeń 2025 r.
Rodzaje szkoleń dla nauczycieli i zajęć dla dzieci są różne w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, więc szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u Pani Konstancji Dzienisz.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w sekretariacie (Filia ul. Gdańska 66) oraz na naszej stronie internetowej: https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Załącznik nr 1 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka
Załącznik nr 2 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela
Załącznik nr 3 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_dziecko
Załącznik nr 4 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_nauczyciel
Załącznik nr 5 Formularz_rezygnacji_opiekuna
Załącznik nr 6 Formularz_rezygnacji_nauczyciela
Załącznik nr 7 Klauzula informacyjna dla Uczestnika Projektu
Uwaga !
Dokumenty powinny być wydrukowane w kolorze. W przypadku braku takiej możliwości można zgłosić się po nie w szkole.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach
Podstawowych w Gminie Żukowo”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie pn. „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Gminie Żukowo” realizowanym przez Gminę Żukowo, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Celem działań projektowych jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach, na terenie naszej gminy. Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie realizacji zajęć dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, zajęcia dla uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi oraz zakup pomocy dydaktycznych do planowanych zajęć, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami dla rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Planowane działania pozwolą na zapewnienie uczniom ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi, uczniom z niepełnosprawnościami i różnymi trudnościami w nauce, lepszych,dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb warunków do nauki i rozwoju.
Takie inicjatywy umożliwiają tworzenie inkluzyjnego środowiska szkolnego, w którym każdy czuje się akceptowany i wspierany. Rekrutacja dzieci, rodziców i nauczycieli do projektu rozpocznie się z końcem października.
Zakłada się zrealizowanie szkoleń dla nauczycieli do końca pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego, zaś zajęcia dla dzieci planujemy zrealizować w okresie od lutego 2025 r. do marca 2026 r.
Zakres planowanych działań jest różny w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, wiec szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u pani Marty Kalkowskiej- Kwidzińskiej.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej:https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Zalacznik_nr_1_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka.docx
Zalacznik_nr_2_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela.docx
Zalacznik_nr_3_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_rodzica.docx
Zalacznik_4_i_5_Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku.docx
Zalacznik_6_i_7_Formularz_rezygnacji.docx
Załącznik nr 8 Klauzula_informacyjna_dla_Uczestnika_Projektu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ORSZAK TRZECH KRÓLI
6 stycznia 2019 roku ulicami 752 miejscowości w Polsce przeszedł Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi” Trzej Królowie wędrowali do stajenki, żeby pokłonić się Dzięciatku Jezus. Wraz z nimi udało się wielu uczestników.
W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim organizatorom tego wielkiego dzieła, za ich chęć i zapał do działania, za promowanie tego co dobre i co łączy wielu ludzi. Bardzo dziękuję uczniom naszej szkoły za tak liczny udział w Orszaku, dziękuję również Rodzicom i Nauczycielom.
Teatr od podszewki
W poniedziałek 7.01 kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły dołączyła do zespołu teatralnego pana Ireneusza Laskowskiego (dzięki jego uprzejmości), aby wspólnie zwiedzać zaplecze Teatru Wybrzeże i wziąć udział w zajęciach rozwijających kreatywność i ośmielających do publicznych wystąpień.
W grudniu pomagamy
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym świetlica szkolna przygotowywała ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. Powstało wiele ciekawych oraz oryginalnych prac. Nie zabrakło na nim świątecznych stroików, bombek i ozdób na stoły, okna oraz oczywiście choinkowe zawieszki. Wszystko zostało przekazane na kiermasz świąteczny.
Wizyta dzieci ze świetlicy szkolnej w SOSW
Grudzień jest niezwykłym miesiącem w szkole, i w domach. Dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły przygotować coś miłego dla swoich sąsiadów z SOSW. A co dzieci lubią najbardziej? Słodycze ?? Dlatego ozdobiliśmy pierniczki i zanieśliśmy przedszkolakom. Na miejscu kolędowaliśmy i częstowaliśmy smakowitościami.
2 DH im. dh L.Zadurskiego przekazała „Światło, które łączy”
BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU to tradycyjna akcja organizowana przez skautów austriackich od 1986 roku, a w Polsce od 1991r .
Każdego roku najaktywniejszy wolontariusz z Austrii odbiera Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie w Wiedniu sprawowana jest Msza św. podczas której Płomień jest przekazywany skautom europejskim.
Filia podsumowuje mijający rok
Mijający rok kalendarzowy obfitował w ciekawe wydarzenia oraz inicjatywy. Uczniowie klas 1c, 1 d, 2b, 2c i 3c aktywnie uczestniczyli w konkursach i warsztatach zdobywając przy okazji nowe doświadczenia. Podczas warsztatów artystycznych doskonalili umiejętności szycia i ozdabiania, w trakcie zajęć kulinarnych poznawali nowe smaki i zasady zdrowego odżywiania się, a biorąc udział w akcji „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj” nie tylko samodzielnie wypisywali życzenia świąteczne, ale przywołali uśmiech na twarzach swoich bliskich, do których dotarły świąteczne kartki. Zgrany zespół nauczycieli w filii naszej szkoły postanowił wspólnie podsumować działania dzieci oraz życzyć wszystkim miłośnikom naszej szkoły Wesołych Świąt!
Świąteczna robotyka i programowanie w II a i III a
Nauka nie musi być nudna!
Już od kilku lat nasi najmłodsi uczniowie biorą aktywny udział w warsztatach prowadzonych przez Magdalenę Ułanowicz z Akademii Kreatywności Eco Art (ecoart-akademia.pl). Przed tegorocznymi świętami dzieci z klasy IIa i IIIa zainaugurowały nowy cykl spotkań. Tym razem postanowiły zaprzyjaźnić się z robotami. Pracując w zespołach 2-3 osobowych przeniosły się w świat robotyki i nowoczesnych technologii. Pod kierunkiem i bacznym okiem instruktora Michała Murawko uczyły się konstruować roboty z klocków LEGO WeDo 2.0. W działaniach wspierały je wychowawczynie Beata Formella oraz Marzena Górska.
Konkurs plastyczny "Christmas Card"
Na początku grudnia odbył się konkurs plastyczny "Christmas Card" dla uczniów klas 1-3.
Należało zaprojektować i wykonać kartkę świąteczną metodą dowolną oraz umieścić życzenia świąteczne w języku angielskim. Wśród wielu wspaniałych prac komisja w składzie : Małgorzata Zander, Aneta Marchewicz , Anita Bobrowska i Paulina Piekarska wyłoniła zwycięskie:
Mikołajkowy Turniej Szachowy 2018
Szkoła Podstawowa im. ppor. Klemensa Wickiego w Pępowie zaprosiła w sobotę15 grudnia w swoje progi dzieci pasjonujące się szachami na Mikołajkowy Turniej Szachowy. Przybyło 63 szachistów, którzy systemem szwajcarskim rozegrali 7 rund. Ku naszej wielkiej radości uczeń naszej szkoły Ruben Przybylski z kl. II a zmierzył się w swojej kategorii wiekowej z 25 przeciwnikami i wywalczył I miejsce. Jego koleżanki i koledzy również poradzili sobie wspaniale.
"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"
Na konkurs realizowany w ramach projektu "IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ" wpłynęło 47 prac plastycznych. Uczniowie z klas 0-III przygotowali piękne i wyjątkowe projekty kartek świątecznych. Każda z nich jest bardzo pomysłowa i niepowtarzalna.
Komisja szkolna: p. Krystyna Szlachetka, p. Paulina Stępień, p. Małgorzata Zander i p. Agnieszka Rzepka wyróżniła 4 kartki:
Poznajemy kulturę i historię Kaszub
4 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1a i 1b udali się na wycieczkę do Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach, które zajmuje się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą na terenie Kaszub grupą etniczną. Ekspozycja stała prezentuje: rolnictwo, rybołówstwo, gospodarstwo domowe, garncarstwo, sztukę ludową, posag panny młodej, izbę kaszubską.
Escape room na lekcji języka angielskiego
Na lekcji języka angielskiego w klasie 6a, 6e i 4c udało się przygotować zajęcia świąteczne i zamienić je w ciekawą przygodę. A to nie jest łatwe, bo coraz trudniej jest zaskoczyć uczniów. Przebieg zajęć zrelacjonowała pani Anita Bobrowska, nauczycielka języka angielskiego i pomysłodawczyni świątecznej lekcji. – Warto było się zastanowić, co lubią nasi uczniowie? Z pewnością na tej liście znajdą się gry i rywalizacje, działanie i troszkę tajemnicy. Te wszystkie elementy połączyliśmy na zajęciach, wykorzystując krzyżówki, rebusy, słowniki i QR kody, w których zostały ukryte treści zadań, wskazówki, hasła i treści piosenek świątecznych. Zza oceanu przybyła do nas moda na zabawy integracyjne w escape roomach, czyli pokojach zagadek, które w wersji komercyjnej pojawiły się w wielu polskich miastach.
Christmas Cards Exchange 2018
Uczniowie naszej szkoły biorą udział w międzynarodowej wymianie kartek świątecznych w ramach projektu eTwinning „Christmas Cards Exchange 2018”. Łącznie zostało wykonane i wysłane 85 kartek z życzeniami do Grecji, Włoch i Portugalii.
Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Labuda, p. Edyty Kuklińskiej, p. Anity Bobrowskiej wykonali kartki różnymi technikami i własnoręcznie zredagowali i napisali życzenia w języku angielskim do krajów biorących udział w tym projekcie. Koordynatorem projektu była p. Anita Bobrowska. Już otrzymujemy kartki z życzeniami z wyżej wymienionych krajów a uczniowie czytając je, mają możliwość doskonalenia języka angielskiego.
Najpiękniejsze choinki
Magiczny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczął się na dobre. Dla naszej szkoły ten czas przyniósł wspaniały sukces w postaci wygranej w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ CHOINKĘ, organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie. Uczniowie z klas I a i II a wraz ze swoimi wychowawczyniami Wiolettą Wydrowską i Beatą Formella zdobyli I miejsce w kategorii kl. I-III, a dzieci ze świetlicy pod opieką Małgorzaty Zander I miejsce w kategorii kl. IV-VI.
Listopad w świetlicy szkolnej
W listopadzie świetlica szkolna bardzo intensywnie pracowała. Dzieci oprócz wykonania najpiękniejszej choinki, zrobiły wiele, jeszcze jesiennych prac plastycznych. W związku ze zbliżającym się kiermaszem świątecznym szyliśmy ozdoby z filcu, robiliśmy bombkę cekinową oraz choinki z patyczków po lodach. Pod koniec miesiąca odbyły się andrzejki świetlicowe. Wszyscy chętnie wzięli udział w zabawie, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25 listopada był Dzień Pluszowego Misia, bardzo ważna data dla wszystkich przedszkolaków.
Z okazji tego wyjątkowego dnia dzieci z grupy 0 „C” zabrały na zajęcia swoje ukochane pluszaki oraz ulubione książki o misiach. Dzień rozpoczęliśmy od powitania misiów. Następnie każdy przedszkolak przedstawił swojego pluszaka oraz opowiedział o książce, którą przyniósł. Dzieci poznały rodowód misiowego święta oraz najbardziej znane misie świata czyli Kubusia Puchatka, Misia Paddingtona, Misia Colargola, Misia Yogi oraz polskiego Misia Uszatka. Zabawy i śpiewy w towarzystwie misiów minęły bardzo szybko.
Zerówkowicze w Muzeum Gdańska
22 listopada 2018 r. dzieci oddziałów przedszkolnych A,B, C wraz z wychowawczyniami i opiekunkami pojechały na wycieczkę do Muzeum Gdańska w Gdańsku. Każda grupa odwiedziła inny oddział muzeum, w którym brała udział w lekcji muzealnej.
Grupa 0 „A” uczestniczyła w lekcji pt.”Legendy gdańskie” w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12. Dzieci zwiedziły dom zamożnego gdańskiego kupcy, bibliofila i rajcy Jana Uphagena. Dowiedziały się jak wyglądało życie codzienne, zwyczaje i zabawy mieszczan gdańskich w XVIII wieku. Poznały wspaniałe gdańskie legendy.
Najpiękniejsza choinka powstała w świetlicy szkolnej
Dzieci ze świetlicy szkolnej pod kieruniem pani Małgorzaty Zander wykonały choinkę, która weźmie udział w Gminnym Konursie na Najpiękniejszą Choinkę. Od połowy listopada uczniowie klas IV-VI z dużym zaangażowaniem przygotowywały ozdoby wykonane z filcu, patyczków po lodach oraz puzzli. Choinka została zrobiona z wyciętych z krepy włoskiej rączek.
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych