SZANOWNI RODZICE
PONIŻEJ PRZEKAZUJEMY WNIOSKI ORAZ POZOSTAŁE INFORMACJE
DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2025 / 2026
Wnioski można składać od 10 marcaZarządzenie Burmistrza Gminy Żukowo – zawiera harmonogram >>> OTWÓRZUchwała Rady Miejskiej w Żukowie – dotyczy obwodów szkół >>> OTWÓRZ
INFORMUJEMY
- Podczas rekrutacji do oddziału przedszkolnego przyjmowane są tylko dzieci zamieszkałe w gminie Żukowo (spoza gminy wyłącznie po uzgodnieniu z Referatem Oświaty i Zdrowia i tylko w przypadku wolnych miejsc po zakończeniu całej rekrutacji na terenie całej gminy Żukowo).
- Opieka przedszkolna dotyczy 5 godz dziennie
- Ze świetlicy szkolnej mogą korzystać dzieci od 6 r.ż
- W przypadku przejścia pozytywnej rekrutacji, a braku wolnych miejsc w wybranej placówce, dzieci będą kierowane do innych, wskazanych przez organ, placówek.
Rodzice kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani, proszeni są o potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia
(od 14.04.25 - 09.05.25)Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 0
Oświadczenie woli przyjęcia do klasy 1
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo"
Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że nasz oddział wychowania przedszkolnego w SP1 w Żukowie przystępuje do realizacji projektu „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza EFS+, Działania 5.7. Edukacja przedszkolna w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027) - „Wsparcie edukacji przedszkolnej w gminie Żukowo”.
Celem projektu jest wsparcie edukacji przedszkolnej, które jest kluczowe dla rozwoju dzieci w wieku 3-6, ponieważ ten okres ma duże znaczenie dla kształtowania umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych.
Gmina Żukowo w ramach projektu planuje zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz realizację bezpłatnych zajęć, które mają na celu rozwój dziecka i przygotowanie go do nauki szkolnej. Projekt uwzględnia tworzenie warunków umożliwiających wspieranie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), rozwijające ich kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, wspieranie dzieci zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Zakres obejmuje zarówno zajęcia dla dzieci, jak i szkolenia dla nauczycieli, którzy nabytą wiedzę będą wykorzystywać w pracy dydaktycznej z dziećmi.
Poniżej zagadnienia zawarte w organizowanym projekcie:
- przedszkolak koduje – zajęcia rozwijające kompetencje matematyczno-cyfrowe oraz logiczne myślenie poprzez zabawy z kodowaniem i klasyfikowaniem;
- zajęcia rozwijające motorykę, która jest kluczowa dla rozwoju koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej i późniejszej nauki, np. pisania i czytania;
- zajęcia dla dzieci z doświadczeniem migracji – specjalistyczne zajęcia terapeutyczne wspierające adaptację w nowej kulturze i środowisku;
- trening umiejętności społecznych – rozwój zdolności komunikacyjnych;
- zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce czytania, pisania i mówienia;
- indywidualne wsparcie dla dzieci z orzeczeniami.
Dzięki odpowiedniemu wsparciu edukacja przedszkolna może przyczynić się do lepszego startu w życie szkolne, zwiększając szanse na sukcesy edukacyjne i społeczne w przyszłości.
Rekrutacja na zajęcia rozpocznie się w październiku 2024 r., natomiast start zajęć dla dzieci planowany jest na styczeń 2025 r.
Rodzaje szkoleń dla nauczycieli i zajęć dla dzieci są różne w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, więc szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u Pani Konstancji Dzienisz.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w sekretariacie (Filia ul. Gdańska 66) oraz na naszej stronie internetowej: https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Załącznik nr 1 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka
Załącznik nr 2 Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela
Załącznik nr 3 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_dziecko
Załącznik nr 4 Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku_-_nauczyciel
Załącznik nr 5 Formularz_rezygnacji_opiekuna
Załącznik nr 6 Formularz_rezygnacji_nauczyciela
Załącznik nr 7 Klauzula informacyjna dla Uczestnika Projektu
Uwaga !
Dokumenty powinny być wydrukowane w kolorze. W przypadku braku takiej możliwości można zgłosić się po nie w szkole.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
Projekt „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach
Podstawowych w Gminie Żukowo”
Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła uczestniczy w projekcie pn. „Rozwój i wsparcie edukacji włączającej w Szkołach Podstawowych w Gminie Żukowo” realizowanym przez Gminę Żukowo, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027.
Celem działań projektowych jest poprawa jakości edukacji włączającej w szkołach, na terenie naszej gminy. Projekt zakłada podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie realizacji zajęć dla dzieci ze szczególnymi potrzebami, zajęcia dla uczniów z różnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi oraz zakup pomocy dydaktycznych do planowanych zajęć, a także indywidualne konsultacje ze specjalistami dla rodziców dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Planowane działania pozwolą na zapewnienie uczniom ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi, uczniom z niepełnosprawnościami i różnymi trudnościami w nauce, lepszych,dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb warunków do nauki i rozwoju.
Takie inicjatywy umożliwiają tworzenie inkluzyjnego środowiska szkolnego, w którym każdy czuje się akceptowany i wspierany. Rekrutacja dzieci, rodziców i nauczycieli do projektu rozpocznie się z końcem października.
Zakłada się zrealizowanie szkoleń dla nauczycieli do końca pierwszego półrocza bieżącego roku szkolnego, zaś zajęcia dla dzieci planujemy zrealizować w okresie od lutego 2025 r. do marca 2026 r.
Zakres planowanych działań jest różny w poszczególnych placówkach, w zależności od zgłoszonych potrzeb, wiec szczegółowe informacje o działaniach projektowych realizowanych w naszej szkole będzie można uzyskać u pani Marty Kalkowskiej- Kwidzińskiej.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne będą w w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej:https://www.spzukowo.pl
Link do informacji o projekcie na stronie internetowej Gminy Żukowo: OTWÓRZ
Załączniki:
Zalacznik_nr_1_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_dziecka.docx
Zalacznik_nr_2_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_nauczyciela.docx
Zalacznik_nr_3_Kwestionariusz_zgloszeniowy_dla_rodzica.docx
Zalacznik_4_i_5_Zgoda_na_wykorzystanie_wizerunku.docx
Zalacznik_6_i_7_Formularz_rezygnacji.docx
Załącznik nr 8 Klauzula_informacyjna_dla_Uczestnika_Projektu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wycieczka do Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” w Gdyni
Dnia 10 października klasy : I c, Id i II c, miały okazję podziwiać piękną złotą jesień w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” w Gdyni. Pod opieką swoich wychowawców spacerowały pięknym „szlakiem wiewiórki”. Podczas tego spaceru uczniowie mogli wykonywać różnego rodzaju zadania –między innymi szukać jelenia ukrytego w labiryncie. Następnie odbyło się spotkanie z leśnikiem panem Witoldem Ciechanowiczem, który poprowadził wspaniałe warsztaty „ Rysujemy, malujemy, drzewa poznajemy”, po których dzieci ze swoimi pracami wyszły w teren aby rozpoznawać w naturze poznane drzewa liściaste. Na koniec odbyło się ognisko i pałaszowanie samodzielnie pieczonych kiełbasek. Resztę energii dzieci mogły spożytkować bawiąc się z rówieśnikami na placu zabaw .
Warsztaty profilaktyczne - "Życie w realu"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty profilaktyczne - "Życie w realu".
39
Gołębie, Jaś i Małgosia z wizytą w naszej szkole!
505 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z Paniami z Gospodarstwa Agroturystycznego "Zagroda Powroty". Tym razem mogliśmy bliżej przyjrzeć się niezwykłym ptakom, jakimi są gołębie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek o gołębiach pocztowych i ozdobnych. Ponadto zapoznały się z rodzajami ziarna oraz ze sposobem mielenia na żarnach. Na koniec zajęć z pomocą Pań Gospodyń upiekły przepyszne i zdrowe ciasteczka. Z niecierpliwością czekamy już na kolejną wizytę gospodarzy, która odbędzie się w kwietniu.
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
1028 września w naszej szkole obchodziliśmy VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości.
W szkole powołane zostały Komisje Egzaminacyjne i Patrole Egzaminacyjne utworzone przez uczniów, którzy sprawdzali wiedzę z tabliczki mnożenia. Jeżeli uczeń podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
III a na warsztatach w Castoramie
Uczniowie klasy III a wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” w markecie budowlanym Castorama. Dzieci pod okiem instruktorki wykonali samodzielnie własną zabawkę – drewniany samolot.
9Ideą tych zajęć jest konstruowanie użytecznych przedmiotów. Tutaj najmłodsi uczą się jak prawidłowo i bezpiecznie używać narzędzi i budować coś od podstaw. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiadują się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie także poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych a nawet popsutych przedmiotów.
Dzień Języków Obcych
Dnia 26 września 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Nauczyciele języka angielskiego przygotowali liczne atrakcje dla uczniów. Każda klasa przygotowała plakat odnośnie jednego z wybranych kraji. Wszystkie plakaty były wykonane estetycznie, oraz zawierały wiele ciekawostek. Jury w składzie : Dorota Goszka – Stoltmann, Hanna Gruba, Marzena Górka, Agnieszka Labuda, Katarzyna Czajkowska, Edyta Kuklińska i Anita Bobrowska przyznały następujące miejsca:
Wrzesień w świetlicy szkolnej
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wrzesień w świetlicy szkolnej.
30
Lekcja w lesie
W środę 25 września dzieci z klas Ia, Ib, i II a wraz z wychowawcami oraz opiekunami wybrały się do Szkółki Leśnej w Leźnie. Jesienna aura tego dnia pozwoliła odwiedzić las i poznać z bliska jego życie.
Przywitała nas pani leśnik Joanna Miłosz – Wiśniewska, która pokazała dzieciom zebrane nasiona wielu drzew z których dzięki pomocy ludzi wyrosną piękne, dorodne okazy. Bardzo ciekawie mówiła o pracy leśniczego oraz o zwierzętach żyjących w lesie. Przedstawiła wiele interesujących ciekawostek, które znają zazwyczaj ludzie blisko obcujący z naturą. Dzieci nauczyły się rozróżniać poszczególne gatunki drzew, poznały etapy ich wzrostu. Dowiedzieliśmy się też, jak należy zachowywać się w lesie, by go nie niszczyć, lecz chronić.
Najmłodsza drużyna szachistów w gminie
W dniu 25 września 2018 r. w Szkole Podstawowej w Pępowie odbyły się Gminne Drużynowe Igrzyska Dzieci w Szachach.
Najmłodsi uczestnicy z naszej szkoły uczniowie klasy II a, Maja Prochowska, Ruben Przybylski, Michał Socha, Borys Bielawa i rezerwowy zawodnik Dominik Kreft zajęli III miejsce.
Integracja klas III w Zielonej Szkole
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zielona Szkoła klas III.
87Nasi trzecioklasiści w pierwszych dniach nowego roku szkolnego wyjechali do Zielonej Szkoły w Nowej Wsi Przywidzkiej. Opiekę nad uczestnikami sprawowały panie Marzena Górska, Grażyne Glienke, Bogumiła Bundt oraz Helena Kukielska. Wszyscy uczestnicy spędzili dwa dni na zajęciach integracyjnych. We wtorek 18 września, zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu, rozpoczęli grupowe warsztaty i mierzyli się z ciekawymi wyzwaniami sportowo – zręcznościowymi, w tym z mini-golfem, torem komandos i łucznictwem. Później odbył się rajd bryczką, zorbing oraz eliminacje rzutu podkową. Wszystko zwieńczone zostało ogniskiem z kiełbaskami. Wieczorem uczniowie naszej „Jedynki” wspólnie śpiewali karaoke a także bawili się na dyskotece. Potem nocleg i kolejny dzień zabaw.
Nowy rok szkolny rozpoczęty!
Wakacje, jak co roku, skończyły się za wcześnie. Temperatury mamy sierpniowe, woda w jeziorze ciepła i chciałoby się jeszcze pokorzystać z uroków wolnego czasu. Tęskne westchnienia do minionych chwil udaje się jednak zagłuszyć radosnymi powitaniami z kolegami oraz wysokimi tonami dzwonków wzywających na lekcje. Zaczęliśmy nowy rok szkolny. Weszliśmy w niego z nadzieją i zapasem ambicji oraz odnowionej energii. Na apelach 3 wrzesnia przywitało nas nowe kierownictwo: pan Przemysław Czachorowski – dyrektor szkoły oraz pan Mirosław Kamiński – wicedyrektor.
Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego było wyjątkowe. Niepowszednie było zebranie wszystkich w budynku filii szkoły (związane z pracami budowlanymi prowadzonymi w głównym budynku naszej placówki). Nieprzeciętne były osoby, które pozostawały tego dnia w centrum uwagi: kończący naukę w naszej szkole szóstoklasiści, wszyscy inni finalizujący rok szkolny uczniowie, podsumowujące kadencję panie dyrektor, wieńczące pracę zawodową świeżo upieczone panie emerytki (Jagoda Manista, Dorota Żuromska-Górczak).
Spotkanie z laureatami konkursów w żukowskiej Jedynce
11 czerwca, jak co roku u progu lata, przed zakończeniem roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami konkursów oraz ich rodzicami. Zebraniu, jako motto, towarzyszyła myśl Alberta Einsteina: „Najpierw stań się wartościowym człowiekiem, sukces nadejdzie sam”.
Godziny dzwonków
Piątek 04.04.2025Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych